modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mobil EDS sistemi nedir ?

0 377

İstanbul büyükşehir belediyesi mühendisleri tarafından geliştirilen mobil eds sistemi 19 kasım itibariyle artık kullanılmaya başlıyor.

İstanbul trafiğinde artık yeni bir dönem başlıyor. Park, duraklama, emniyet şeridi, hız ihlali tespitleri ve olay yönetimi gibi birçok işlevi bir arada gerçekleştirebilen Mobil EDS teknolojisi hizmete sunuluyor.Bu projede istanbul emniyet müdürlüğü ise koordineli çalışılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin sebep olduğu olumsuzlukları engelleyebilmek amacıyla ‘Mobil Elektronik Denetleme Sistemi’ni (Mobil EDS) uygulamaya geçiriyor.

EDS’ler ile yeni bir dönem başlıyor.

 

bu uygulama otomobil ile ve yaya olarak çalışacak .

 

 

MOBİL EDS NASIL ÇALIŞIYOR

Araç üstü kameraları, görüntü işleme teknolojisi ve gelişmiş radarları ile trafik düzeninin sağlanması için önemli bir katkı sunacak Mobil EDS teknolojisi; Akıllı Gözlük teknolojisini de bünyesinde 5 ayrı fonksiyonu barındırıyor. Mobil EDS araçlarının çevresel etkiler nedeniyle ulaşamadığı noktalarda, operatörün kullandığı Akıllı Gözlük Kamerası ile trafik denetimi yapılmaya devam ediliyor. Mobil EDS ile tespit edilen ihlaller, kablosuz haberleşme aracılığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor.

bakalım bu yeni proje trafiği daha rahatlatacak ve güvenli sürüş için bir fayda sağlayacak mı ?

 

otomobilgim.com olarak bir tesbitte yapmak istiyorum istanbul trafiğini rahatlatmak için en acil yapılması gereken şey d-100 yani E-5 oto yolundaki hız sınırı 80 kmh den 90 kmh ye çıkarılmalı

şimdi diyorsunuz neden;

beylikdüzünden yola çıkan bir sürücü şirinevlere 80 kmh ile giderken E-5 i meşgul etme zamanı ile

beylikdüzünden yola çıkan aynı sürücünün şirinevlere 90 kmh ile giderken E-5 i meşgul etme zamanı %9 daha az olacaktır bunu 100.000 lerce otomobil uyguladığı taktirde yolda geçen süre azalacak yine trafik sıkışacak fakat bu sıkışıklık hızların 90 kmh çıkarılması ile günde en az 25 dk zaman kazandıracak sürücülere.

 

ayrıca hız kameralarını gören sürücülerin ani fren yapması ve hızını 80 kmh düşürmesi gibi durumlardaki tıkanmalarda azalacak buda ekstra zaman kazanımı sağlayacak yetkililere birde bizim gözümüzle bakmalarını rica ederim.

otomobilgim.com

 

Bir önceki makalemiz olan Bajaj qute mikro otomobil işte özellikleri başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: