modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Motosiklet hırsızlıkları arttı!

0 148

Türkiye genelinde motosiklet tutkunları artan hırsızlıktan şikâyetçi. Otomobile oranla çalınması daha kolay olan motosikletler hırsızların yeni hedefi olmaya başladı. İstanbul’un bir çok bölgesinde motosiklet hırsızlıkları yaşanıyor. Motosikleti çalınan bir çok vatandaş polise başvuru yapmasına rağmen motosikletlerinin bulunamasından dert yanarken , çareyi motosiklet forumlarında ve sosyal medyada arıyor. Motosikleti çalınan bir çok kişi forumlarda çalınan motosikletlerinin fotoğraflarını paylaşarak diğer motosiklet severlerden yardım istiyor.

Direksiyonu kırıyorlar

Motosikletlerin üzerinde anahtarı olmadığı için direksiyonu kitleniyor. Ancak hırsızlar direksiyonu biraz zorlayarak kırıyorlar. Genelde iki kişi çalışıyor. Hırsızlardan biri çalacakları motosikletin direksiyonunu rahatlattıktan sonra üzerine biniyor. Diğeri ise kendi motosikletini çalıştırarak bir ayağıyla diğer motosikleti iterek götürüyor. Hırsızların bir diğer yöntemi ise Kamyonlara yükleyip götürmek. Motosikletlerin kilitlerini kıran hırsızlar, kamyonetlere yükleyip götürüyorlar.

Hırsızların hedefindeki motosikletler ise genellikle Süper spor motosikletler. Yedek parçaları oldukça pahalı olan bu motosikletler parçalanarak yedek parçacılara götürülüyor. Ya da Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çok ucuza satılıyor. Bazı sürücüler ise hırsızlara bir nevi önlem almak için motorsikletlerine çip taktırarak 24 saat takip edilmesini sağlıyor.

Bir önceki makalemiz olan İstanbul da Limitlere Düzenleme başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: