modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Murat Tosun Akademi sürücüleri bilinçlendirmeyi kafasına koydu

0 58

Otomotiv gazeteciliğinde 20 yılı geride bırakan Murat Tosun, kurduğu akademi ile yolları daha güvenli hale getirmeyi kendisine misyon edindi.

Bu uğurda çalışmalara başlayan akademi, geçtiğimiz günlerde Kosifler Oto müşterileri için yapılan özel organizasyona katılanlara keyifli bir gün geçirtip aynı zamanda doğru bildikleri tüm yanlışları da göstermiş oldu.

Her geçen gün daha fazla can kaybının yaşandığı trafikteki bu gidişe dur demek isteyen Murat Tosun, kurduğu akademide sürücüleri bilinçlendirmeyi kendisine misyon edindi. Bu uğurda bir dizi aktiviteye start veren kuruluş geçtiğimiz günlerde Kosifler Oto için özel bir organizasyon düzenledi.

İzmit Körfez Pisti’nde geniş bir katılımla düzenlenen organizasyonda Murat Tosun Akademi tarafından Kosifler Oto müşterilerine ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi. Bu eğitim ile katılımcılara kaygan ile birlikte kuru zeminlerde karşılaşabilecekleri tehlikelerden kurtulmanın incelikleri öğretildi.

Geniş ve deneyimli ekibi ile katılımcıların her türlü sorusuna cevap veren Murat Tosun ve ekibi akıllardaki merak edilenleri teorik ve pratik eğitimlerle pekiştirdi.

Organizasyon kapsamında İzmit Körfez Pisti’nde kurulan eğitim istasyonları ile Kosifler Oto müşterileri, yapılan teorik eğitimler ile önce araçlarını güvenle kullanabilmek için temel bileşen olan doğru oturma pozisyonu ve direksiyonu tutuşunu öğrendikten sonra farklı zemin ve hava koşullarında araçlarını güvenli şekilde kullanmaları için gereken bilgileri pratik eğitimlerle deneyimlediler. Bu eğitimlerde fren ve gaz pedalının doğru kullanımı ile aracın sürüş dinamiğini bozmadan nasıl kontrol altına alabilecekleri, doğru sürüş pozisyonunda kısa manevralar yaparak tehlikeden nasıl kurtulabilecekleri, aracın stabil yapısını bozmadan nasıl panik freni yapabilecekleri, kaygan zeminlerde viraja girerken nelere dikkat etmeleri, olası ani engel aşma durumlarında nasıl müdahalelerde bulunmaları gerektiği gibi pek çok farklı senaryoyu yapılan simülasyonlarla birebir yaşayarak gördüler.

Tehlike anında direksiyon hakimiyetini sağlayarak aracı nasıl tam kontrol altında tutabilecekleri konularında Murat Tosun Akademinin uzman eğitmenleri tarafından katılımcılar eğitildiler. Eğlenceli, adrenalin dolu ve özellikle eğitici bir günün ardından Kosifler Oto müşterileri eğitimlerini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Bir önceki makalemiz olan Skoda Octavia Sedan‘a 4x4 dopingi başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: