modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Nachlauf ve Vorlauf Geometrisi

1 167

raGenel olarak, doğrusal kararlılık kaster açısının artması ile iyileştirilir. Fakat bu da kaster itmesini artırdığından, büyük bir direksiyon eforu gerektirir. Ancak, direksiyon eksenini tekerleğin önüne veya arkasına kaçırarak, kaster itmesini artırmaksızın kaster açısı artırılabilir. Nachlauf geometrisi,direksiyon ekseninin tekerlek merkezinin önüne doğru ayarlanmasıyla kaster izinin artırılmasına olanak sağlar. Vorlauf geometrisi, direksiyon ekseninin tekerlek merkezinin arkasına doğru ayarlanmasıyla kaster izinin azaltılmasına olanak sağlar. Araçlarda Nachlauf ve Vorlauf geometrisi kullanılarak çeşitli ayarlar yapılmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Tekerlek Ekseninin Kaçıklığı (yani Ofset) ile ilgili Önemli Hususlar başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo Ankara

    […] Genel olarak, doğrusal kararlılık kaster açısının artması ile iyileştirilir. Fakat bu da kaster itmesini artırdığından, büyük bir direksiyon eforu gerektirir. Ancak, direksiyon eksenini tekerleğin önüne veya arkasına kaçırarak, kaster itmesini artırmaksızın kaster açısı artırılabilir…. Nachlauf ve Vorlauf Geometrisi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: