modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Note Satışları Başladı

0 225

Yeni Note Satışa Sunuldu
Nissan uzun süredir ülkemizde de satışta bulunan Note modelini tekrar makyajlayarak satışa sundu. En büyük değişiklik modelin yer aldığı sınıfın değişmesi oldu.
Yeni Note Satışa Sunuldu
Önceden sitemizde de MPV (Minivan) sınıfında yer alan Nissan Note geçirdiği değişiklik sonrası yeni sınıfını Hatchback olarak belirlemiş görünüyor. Küçülen bagajı ve alçalan boyu ile artık Nissan Note MPV sınıfından ayrıldığını gösteriyor. Küçük görünen bagajı arka koltuklar yatırıldığında 1982 litrelik büyük bir alana dönüşebiliyor.

Bir önceki nesline göre daha modern bir görünüme kavuşan Yeni Nissan Note, yine iç mekanda geniş bir yaşam alanı sunmayı başarıyor.Genelde sert plastik iç mekan malzemesi tercih edilirken birlikte sunulan 3 farklı donanım seçeneği yeni modelin en büyük kozları.

Modelin baz donanım paketi olan Visia seçeneğinde bile Bluetooth, Lastik Basınç Sensörü, Start&Stop ve hız sabitleyici gibi teknolojilerini bulmak mümkün. En dolu paketi olan Platinıum versiyonu ise Çevre Görüş Sistemi ve Şerit Takip Asistanı gibi donanımlar da barındırıyor.

Yeni modelin can alıcı noktası ise tutumlu motorları ile sağlanan ekonomik yakıt tüketim verileri. Yeni Nissan Note 1.2 litrelik benzinli motorları ile 100 km’de ortalama 4,7 litre yakıt tüketirken, Renault’tan alınan 1,5 DCİ dizel motorları ile de sadece 3,6 litre yakıt tüketim değerine sahip. Yeni Nissan Note iç hacim genişliği ve özellikle dizel motorları ile sunduğu yakıt tüketim verileri ile önümüzdeki dönem ülkemizde şimdiden adından söz ettireceğe benziyor.

Şimdilik hiçbir motor seçeneğinde otomatik şanzıman versiyonu bulunmayan Yeni Nissan Note 6 farklı renk seçeneği ile satışa sunuluyor. Ayrıca daha ekonomik bir sürüş sağlamak için Eco Mode fonksiyonuna da sahip.

Bir önceki makalemiz olan Toyota 'Forever Card' başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: