modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Opel Vivaro Combi

0 125

Otomobil markaları için özellikle de Avrupa pazarına yönelik üretim yapanlar için zaman oldukça sıkışık geçiyor. 2015 modellerin modellerin üretimi onları yeterince sıkıştırmışken Paris Otomobil Fuarının hazırlıklarını son sürat sürdürmekteler. Ticari otomobil üreticileri bunlarla da kalmayıp Hannove’a hazırlık yapmakta. Bunlardan bir tanesi olan Opel yolcu/insan taşımak için tasarlanmış Combi adını verdiği yeni Vivaro’yu 23 Eylül’de Hanover’de yapılan Ticari Motor Show öncesinde tanıtmayı planlıyor. Fuara günler kala modelin basın tanıtımını gerçekleştirdi.
Yeni Vivaro ailesi yolcu taşıma versiyonu olan Combi ile daha da büyüyecek. Tıpkı panel van ve çift kabinli araçlarda olduğu gibi Combi’de iki opsiyonlu kasa uzunluğu (4998mm ve 5398mm) ile birlikte satışa sunulacak. Aracın ikinci ve üçüncü sıra koltukları standart olarak yerinden çıkabilir olarak tasarlanmış. Üçüncü koltuktaki backrest (sırt dinlendirme) ise yatırılabiliyor.
Yeni Opel Vivaro Combi aracın döşemesinin altına gizlenmiş bir arka kompartımana sahip. Araçta ayrıca InteliLink ile firmanın bilgi ağına bağlanabilen ve USB ile haritaların güncellenmesi sağlayan 7-inçlik dokunmatik bir ekrana sahip. Ekran bununla birlikte Bluetooth telefon, MP3 çalar ve anahtarsız giriş özelliklerini barındırıyor.
Motor seçeneklerine değinecek olursak, Vivaro Combi ayrı ayrı 90 beygir gücünde (66 kW) ve 115 beygir gücünde (85 kW) 1.6 CDTI motor ile geliyor. Bundan daha güçlü bir motor istiyorsanız iki soğutma sistemli 120 beygir gücünde (88 kW) ve 140 beygir gücünde (103 kW) güç üretebilen 120 beygir gücünde BiTurbo motorlu modelini düşünebilirsiniz. 120 beygir gücündeki BiTurbo motor 100 km’de 5.7 litre benzin tüketiyor.
Aracın kendi evi olan Almanya’da ki fiyatı vergiler dahil 25,485 Avro’dan başlayacak.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: