modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Opel, yeni küçük ve ucuz otomobil üretecek

0 227

Yakın zamanda bünyesindeki Chevrolet markasını Avrupa’dan çekerek, bölgede yoluna yalnızca Opel/Vauxhall ile devam etme kararı alan Amerikan otomotiv şirketi General Motors, Opel’in Chevrolet müşterilerini geri kazanmak için önümüzdeki yıl düşük bütçeli yeni bir otomobil üretimine başlayacağını açıkladı.

Opel’den-yeni-kucuk-otomobil-Karl

Chevrolet’in yıl sonuna kadar Avrupa’dan tamamen çekilmesinin ardından Opel’in karlılığını arttırmaya yönelen GM, yeni küçük otomobilin 10 bin eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını duyurdu. Önümüzdeki yaz aylarında satışa çıkacak olan yeni otomobilin Karl adını taşıyacağı öğrenildi.

3 bin 680 milimetrelik uzunluğa sahip olacak olan Karl’ın, Opel’in bir diğer küçük otomobili Adam’dan daha küçük olacağı duyuruldu.

Opel cephesinden alınan bilgiye göre yeni nesil Chevrolet Spark platformunda üretilecek olan Karl, Kore’deki fabrikada üretilecek. Otomobilin kalbinde Opel’in yeni üç silindirli 1 litre hacmli benzinli motoru görev alacak. Ancak ilerleyen zamanda diğer motor seçenekleri de eklenecek.

Yeni küçük otomobilin önümüzdeki mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

Bir önceki makalemiz olan Otomobil alan en çok neye bakıyor? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: