modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Peugeot 108 Yolda

0 285

Birkaç hafta önce yeni Toyota Aygo prototipinin gizlice çekilmiş fotoğrafları otomobillerle ilgili internet sitelerine düşmüştü. Birkaç gün önce de Aygo’ya eşdeğer bir PSA Peugeot Citroen modelinin test fotoğrafları yayınlandı. PSA Grubu’nun 108 ile ilgili geçen sene yaptığı yaptığı açıklamalardan* çıkardığımız sonuca göre yayınlanan fotoğraflar Peugeot 108’e ait.

Peugeot 107, son girdiği Euro NCAP sürüş güvenliği testinden sadece 3 yıldız almış ve bu konuda kafalarda ciddi soru işaretleri bırakmıştı. Görünüşe göre 108, 107’nin yerini alacak ve kullanıcıların gözünde yerini sağlamlaştıracak.

108 yapı olarak 107’den daha büyük gözüküyor. Test kamuflajının altındaysa yeni kompakt 308’e çok benzeyen bir dizayn anlayışı var. Arka tarafına bakınca hoş gözüken bir silecek aksamı ve spoiler yer aldığını görüyoruz. Bu da bize 108’in 107 gibi gösterişsiz olmayacağını işaret ediyor.

Peugeot 108, Citroen’in yeni küçük crossover modeli Cactus ile beraber İspanya’da test edilmeye devam ediyor. Her iki modelin de bu sene içinde satışa çıkacağı tahmin edilmiyor, zaten gördüğünüz gibi 108’in ön farları bile hazır değil.

Modelden anlaşılana göre Toyota ve PSA üretim ortaklığı iyi gidiyor. İleride ortakların aynı montaj hattından çıkarttığı daha fazla A segmenti model görebiliriz.

*: PSA, geçen senenin sonunda 108’i çıkaracağını açıklarken Toyota ile üretim ortaklığının devam edeceğini ve 108’in de Toyota Aygo, Citroen C1 ve Peugeot 107 gibi bu üretim ortaklığının bir ürünü olacağını duyurmuştu.

Bir önceki makalemiz olan Elektrikli Arabalar 2 Dakika İçin'de Sarj Olucak başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: