modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Peugeot 508 Makyajlandı

0 40

Geçtiğimiz günlerde 108 ve 308 modellerini yenileyen Fransız üretici kısaca daha lüks hale getirdiği 508 modeli için de basın tanıtımını gerçekleştirdi.
Hem dış görünümü hem iç mekanı hem de motor seçeneklerinde yapılan değişiklikler ile 2015’e daha iddialı girmeyi planlayan 508 bu sene 10 Eylül’de Avrupa’da satışa sunulacak.

Hatları daha sert olan arabanın, kaputu düzleştirilmiş, panjurları küçülürken logo buraya taşınmış. Arka tampon tasarımında da revizeye gidilirken stoplar yenilenmiş, farlar tamamen LED teknolojisine sahip hale getirilmiş. Ayrıca yeni jant seçenekleri de 2015 Peugeot 508’de alıcılarını bekliyor.

Arabanın iç mekanın da birkaç detayda değişiklik göze çarpıyor. Vites kolunun düğme sayısı azaltılmış, orta konsoldaki dokunmatik ekran büyümüş, geri dönüş kamerası ve kör nokta uyarısı eklenmiş.
Yeni Peugeot 508’in kaputunun altında selefinde de olan 1.6 litrelik turbo beslemeye sahip motor artık 165 beygir gücünde. Otomatik ve manuel seçenekler ile alınabilen bu donanım da start/stop sistemi de kullanılmış. Güncel 508’de yer alan 2.0 litre hacimli 150 beygir gücündeki dizel motor seçeneği yeni 508’de de yer alacakken bunun yanına yine 2.0 litrelik 180 beygir gücündeki BlueHDi alternatifi eklenmiş.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: