modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Peugeot Engelleri Aşıyor

0 123

Peugeot ile Engelsiz Yaşam projesi kapsamında Peugeot markası Engelsiz Ürün Gamını pazara sundu.

Program kapsamında araç satın almak isteyen engelli müşterilere Peugeot Fransa onaylı özel sürüş aparatları tavsiye ediliyor. Ayrıca tekerlekli sandalye taşımak üzere dönüştürülmüş Partner Tepee araçlar sunuluyor.

2013 yılında hayata geçirilen ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNDP – Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi ile engelli bireylerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak sosyal yaşam seviyelerini artırmak, engelli bireylere hareketlilik kazandırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek, farkındalık yaratmak ve konu hakkında kamuoyunda duyarlılık oluşturmak hedefleniyor.

Peugeot, bu program dahilinde bedensel engellilerin otomobil kullanmalarını kolay ve rahat hale getirecek, hareket özgürlüğü sağlayacak sürüş donanımları sunuyor. Müşterinin zevkinize uygun bir model, araçlara uygun olarak tasarlanmış şekilde ihtiyaca göre dönüştürüyor. Kullanılan donanımlar yüksek teknoloji ile üretilmiş ve Peugeot merkezi tarafından onaylanmış ürünlerden oluşuyor ve montajları uzman bir ekip tarafından yapılıyor. İstenilen dönüşüm gerçekleştikten sonra araç garantisi devam ediyor.

Peugeot ürün gamında bulunan tüm otomatik vitesli binek otomobiller ilgili aparatlar ile donatılabiliyor. Araçların satışı da ayrı bir kanal üzerinden ÖTV istisnasının yanı sıra uygulanan özel indirimler ile Peugeot Yetkili Satıcıları’nda gerçekleştiriliyor.

Yasal zorunluluk gereği yapılan özel tertibat kişinin engeli ile uyumlu olmalı. Bu kapsamda hareket ettirici aksam olarak debriyaj, fren ve gaz pedalları ile vites kolunda sabitlenmiş bir şekilde özel tertibat yapılması gerekiyor.

Partner Tepee, tekerlekli sandalye kullanan engellilerin mobilizasyonu için özel olarak Fransa’da dönüştürüldü. 1 sürücü, 2 yolcu ve 1 tekerlekli sandalye oturma düzeni sunan araçta kayma önleyici arka rampa, kayma önleyici ve ses izolasyonlu geniş kesilmiş arka bölüm, tekerlekli sandalyeyi sabitlemek için Q’STRAINT kayışlar ve engelli yolcu için 3 noktalı emniyet kemeri sunuluyor.

Bir önceki makalemiz olan Zafira Motorunu Yeniliyor başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: