modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Peugeot Quartz Concept

0 35

Peugeot Quartz hybrid crossover concept aracının üstendeki örtüyü Ekim ayında yapılcak Paris Motor Show öncesinde kaldırdı.
Peugeot keskin dış hatları ve kısa tampon uzunluğu taşıyan Quartz concepti “geleceğin SUV’ı” olarak tanımlıyor. 23 inçlik tekerler üstünde duran araç 4.5 metre uzunluğunda, 2.06 metre genişliğinde ve bileşik yapısı ve birbirlerine bağlı paneller sayesinde hafif olma özelliğine sahip. Peugeot araçta makas kapı, arka ve ön farlarda ise LED teknoloji kullanarak aracın konsept görünüşünü bir hayli göze çarpmasını sağlamış.
Peugeot’s Quartz concept’in en belirgin özelliği 270 beygir gücünde (198 kW) ve 330 beygir güç üreten toplamda 500 beygir gücündeki HYbrid drivetrain 4 silindir 1.6 turbocharged benzinli bir motora sahip olması. Ön akslar ayrıca 400V pilleri şarj eden ve konvensiyonel motorun vites değişimlerine yardımcı olan 115 beygir (85 kW) gücünde bir elektrik motoruna sahip.Arkada ise itiş gücüne yardımcı olan ve pilleri şarj edebilen 85 Kw’lik ayrı bir elektrik motoruna var.
Araç ZEV modda 50 km hız yapabilen elekrik motorunu kullanıyor.Road modda ise ön aksta bulunan elekrik motoru ile beraber benzin yakan motor devreye giriyor.Race mod ise aracın bütün motorlarını devreye sokuyor.

Aracın iç tasarımında ise üzerinde vites değiştirme, motor seçme gibi kontrolleri yapmanızı sağlayan kompakt direksiyon barındıran i-Cockpit tasarımı kullanılmış.Kabin ayrıca ayarlanabilen head-up display(ön cam görüntü), ekstra bilgi görüntüleyen 45 derecelik polikarbonat strip ve 4 adet bucket koltuk ile donatılmış.
Peugeot Quartz concept
Peugeot Quartz concept 4 Ekim’de Paris Motor Show’da ilk kez halka açık olarak gözler önüne çıkacak.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: