modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Pininfarina Battista’nın yeni reklam filmini görün!

Aracı ilk kez hareket hâlinde görüyoruz!

0 163

İtalyan köklü otomobil tasarım firması Pininfarina, yakın zaman önce kendi otomobilini de ortaya koymaya karar verdi ve Battista adlı modelini duyurdu. Pininfarina firması son yıllarda da Bugatti Veyron, Lamborghini Urus, McLaren P1, Mercedes-AMG Project One, Pagani Zonda ve Porsche Taycan gibi birçok güncel otomobilin tasarımında görev aldı. Firmanın yeni Battista adlı modeli de elektrikli bir hiper otomobil olarak karşımıza çıkmıştı.

Firma şimdilerde ise bu otomobilin satış aşamasına yaklaşmış durumda. Bu harika otomobilin ABD topraklarına girişi ise hemen yukarıdaki yeni reklam videosuyla duyuruldu. Aracın harika göründüğü konusunda hemfikir isek, gelin özelliklerinden de biraz bahsedelim.

Dünyanın en hızlı otomobili denince son günlerde akıllara doğrudan Rimac Nevera adlı Hırvat üretimi elektrikli hiper otomobil geliyor. Çünkü o aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 1.85 saniye şeklinde.

Fakat Pininfarina Battista da Rimac Nevera’yı yani dünyanın en hızlı otomobilini aratmayan bir performansa sahip. Çünkü bu aracın 0-100 km/s hızlanması da 2 saniyenin biraz altında. Aracın diğer özellikleri arasında da 120 kWh batarya paketi, 500 km menzil değeri, 1.900 beygir güç ve 2.300 Nm tork gibi harika özellikler yer alıyor!

Sözü de daha fazla uzatmadan sizleri aracın Kaliforniya’daki o harika görüntüleriyle başbaşa bırakalım.

Bir önceki makalemiz olan Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın kariyeri nasıl başladı? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.