modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Renault Megane Sport Tourer

0 28

eni Megane Sport Tourer, markanın yeni kimliğinin izlerini taşıyan etkileyici ve çok daha dinamik bir yüz ile karşımıza çıkıyor.

Renault Megane Sport Tourer

Dinamik görünümü ve ilham dolu tasarımı ile yeni Megane adeta bir süper Clio. Oldukça sportif dokunuşlar gösteriyor ve dinamik bir karaktere sahip. Yeni Megane Sport Tourer, Türkiye’de iki farklı donanım seviyesi ( Touch ve GT Line) ile satılıyor. 73 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.
Çizgisi, boyutları ve genel silüeti pek değişmedi. Ancak şimdi içerde ve dışarda biraz daha karakterli. Alüminyum pedal ve konsoldaki yatay kırmızı çizgi, kullandığımız “GT Line” için ayırt edici birer özellik oluyor ve “racing” ruhuna birer gönderme yapıyorlar. Yeni Megane’nın güçlü, karakterli ve dinamik yapısının en belirgin yansıması GT Line versiyonu. Özel tasarım GT Line ön ızgarası, 17 inç Dark Metal Alüminyum alaşımlı jantları, kapı kolları ve yan aynalar… Kısacası bu versiyon, modelin en dolusu.
Motor seçenekleri…
Megane Sport Tourer’da şimdilik benzinli CVT şanzımanlı seçenek yok. Sadece 1.5 dCi 110 HP ve 1.6 dCi 130 HP dizel versiyonlar bulunuyor. 1.5 dCi’ın ayrıca çift kavramalı EDC seçeneği de var. 1.5 dCi: Bu dört silindirli dizel versiyon yıllardır göreve hazır ve tercih listelerinin en tepesinde. Şimdi Start&Stop ve Esm özellikleri ile tüketimde daha da çok avantaj sağlıyor. Ağır olmayan bir kavrama ve yumuşak dokunuşlu 6 ileri vites… Renault’nun otomatik vites kutusu konforunu manuel vites kutusunun çevikliği ve tasarrufu ile birleştiren 6 ileri otomatik EDC (Efficient Dual Clutch) vites kutusu da yeni Megane Sport Tourer’da yer alıyor. Çift kavramalı bir vites kutusu olan EDC, aynı anda güç, performans ve yakıt tüketim kontrolünü bir arada barındırıyor. 1.5 dCi 110 HP motor seçeneği ile birlikte sunulan EDC vites kutusu, atak canlı ve tepkisel bir hızlanma sağlarken yakıt tüketimi açısından da sınıfında öne çıkıyor. Yeni Megane Sport Tourer 1.5 dCi 110 HP EDC motor, karma parkurda 100 km’de ortalama 4.2 litre yakıt tüketiyor. Ve Sport Tourer 1.5 dCi tanıdık konforu ve 17 inç jantlarıyla her türlü türlü hamleye hazır. İç mekanda eğimli kadranlar ve yeni multimedya sistemi R-Link dikkat çekiyor. Alternatif olarak Bluetooth, TomTom ve touch screen ekran.
Sport Tourer’da Renault’nun “Visio System” adını verdiği bir dizi güvenlik donanımı da opsiyonel sunuluyor. İç dikiz aynasının arkasına yerleştirilen yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde çalışan Renault Visio Sistem iki önemli güvenlik ve konfor teknolojisinin birleşiminden oluşuyor. Şerit takip sistemi ile zemindeki işaretlemeleri algılıyor ve kesintili veya kesintisiz bir çizginin sinyal vermeden aşılması durumunda görsel ve sesli bir alarm ile sürücüyü ikaz ediyor. “Otomatik far” fonksiyonu ise ortama göre farların ışık şiddetini ayarlıyor.

Bir önceki makalemiz olan Mokka ECOTEC - Opel Mokka ECOTEC başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: