modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Renault Twingo 2015’e hazır

0 210

20 yıl önce A segmenti’nin çehresini Twingo’nun ilk jenerasyonu ile değiştiren Renault, Twingo modelini yeniliyor. Fransız otomobil üreticisinin mühendisleri ve tasarımcıları yeni Renault Twingo’yu tamamen baştan yaratmış.

Yeni model yaratılırken de klasik Twingo ve Renault 5 modellerinden ilham alınarak geçmişe sağdık kalınmış. Sonuç ise tamamen yeni, yenilikçi ve mükemmel bir sürüş deneyimi olmuş.

2008 yılında Renault, yeni jenerasyon Twingo ile yenilikçi ancak 1992 yılında satışa sunulan modelin köklerine de sadık kalan bir model ortaya çıkarmıştı.

3. jenerasyon Renault Twingo ise Daimler ile beraber işbirliği içerisinde tasarlandı. Daimler’de yeni Twingo’ya katkıda bulunarak 2 ve 4 kişilik yeni Smart modelleri için de platform elde etmiş oldu.

Daimler ve Renault arasındaki stratejik işbirliği 2010 yılında imzalandı ve yeni Twingo ile Smart modellerinin ortak üretimi için anlaşmaya varıldı.

renault-twingo-2014.jpg

Motoru arka kısımda konumlandırılan A segmenti Renault, bu sayede iç tasarımında hatırı sayılır bir genişleme sunarken dönüş çapında da iyileştirme sağlamış. Ufak boyutları ve arkada konumlandırılan motoru sayesinde yeni Renault Twingo’yu birkaç manevra ile kolayca park etmek mümkün kılınmış.

Renault’un geçtiğimiz yıl tanıttığı konsept modeller Twin Z ve Twin Run’ın yeni Twingo’nun kişiliğinde yansımaları da bir hayli fazla olmuş. Geniş kişiselleştirme seçenekleri sunulan yeni Twingo’da bebek mavisi, beyaz, sarı ve kırmızı gibi pop renkler sunulacak.

Bir önceki makalemiz olan Pistonun montaj ve hareket boşluğu nedir? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: