modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Seat ailesine yeni birey

1 245

İspanyol otomobil üreticisi Seat, Leon ailesine SC ve ST versiyonlarından sonra X-Perience’i de kattı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa başlanan sportif karakteri ve geniş kapsamlı güçlü yönleriyle sınıfının en iyileri arasında yer alan Leon, Sport Coupe ve ST versiyonlarından sonra crossoverı da gün yüzüne çıktı. Leon X-Perience, üç kapılı Leon SC kadar sportif, Leon ST kadar işlevsel tasarlanmış. Yerden yüksek yapısı, Full LED farları ve agresif tasarımıyla kardeşleri kadar dikkat çeken otomobil, hem önden çekişli, hem de dört çeker olarak tercih edilebiliyor.

Leon ST ile kıyaslandığında, 15 mm daha yüksek olan X-Perience, MacPherson süspansiyon sistemi ile kullanılmış. X-Perience, 2.0 litrelik 150 ve 184 HP güç üreten iki farklı TDi motorla tanıtılırken, 150 HP’lik motor 320 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzımanla beraber sunuluyor. 184 HP’lik versiyonda ise DSG şanzıman standart. Bu seçeneğe sahip Leon X-Perience, 0’dan 100 km/s hıza 7.1 saniyede ulaşmayı başarırken, DSG şanzıman tercihinde “Eco”, “Comfort” ve “Sport” üç farklı sürüş seçeneği alıcılara sunuluyor.

Bir önceki makalemiz olan Mercedes-Benz A 180 CDI başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo Kurtköy

    […] İspanyol otomobil üreticisi Seat, Leon ailesine SC ve ST versiyonlarından sonra X-Perience’i de kattı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa başlanan sportif karakteri ve geniş kapsamlı güçlü yönleriyle sınıfının en iyileri arasında yer alan Leon, Sport Coupe ve ST versiyonlarından… Seat ailesine yeni birey […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: