Skoda’nın ilk büyük SUV’u eylül ayında gerçekleştirilecek Paris Auto Show’da üzerindeki örtüyü atacak. İsmi Kodiaq olarak duyurulan aracın hazırlıkları şimdiler tüm hızıyla devam ederken, yayınlanan fotoğrafları tasarımı hakkında da bazı ipuçları veriyor. Ayırt edici nitelikte üç boyutlu ve keskin çizgilerle şekillendirilmiş bir tasarıma sahip olan Kodiaq’ın güçlü tasarımı dikkat çekiyor.

Ülkemizde önümüzdeki yıl satışa sunulması planlanan Kodiaq’ta geniş radyatör ızgarasının iki yanına konumlandırılan yassı farların kristalize yapısı, tıpkı yeni nesil Superb’de olduğu gibi, Çek Cumhuriyeti’nin dünyaca ünlü geleneksel kristal cam sanatına bir gönderme yapıyor. Aracın arkasında ise LED stop lambaları, diğer modellerde olduğu gibi “C” şeklindeki formlarıyla markanın karakteristik özelliğini bu araçta da sürdürmesini sağlıyor.

Uzun dingil aralığı ve kısa köşeler, aracın iç mekanının genişliği hakkında bir fikir verirken, arkada isteğe bağlı olarak katlanabilir üçüncü sıra koltukla satın alınabilecek.