modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Tasarım harikası Mercedes-Benz E250 Coupe

0 183

sınıfı ruhu, E sınıfı bedeni. Mercedes’in güzeller güzeli coupe’si, yeni hali ile karşımızda…

Tasarım harikası Mercedes-Benz E250 Coupe
Fotoğrafı göster Fotoğrafı göster Fotoğrafı göster Fotoğrafı göster
Alman üreticinin en yeni ataklarından olan yeni E Serisi’ne gelen sportif kardeşler keskin ve spor tasarı ile dikkat çekiyor. Geçirdiği makyaj operasyonundan sonra karşımızda duran otomobilin ön tasarımındaki en büyük değişiklik eski versiyonda iki ayrı parçadan oluşan farların artık tek bir yapı altında toplanmış olması. Bu far grubunun içine LED tipi gündüz farları da entegre edilmiş. Yeni ön tamponda bulunan büyük hava girişi ve rüzgar temali krom aksesuarlar da ön bölümün dikkat çeken parçaları arasında. Arkada yine LED teknolojisinden faydalanılan stop grubu dikkat çekiyor. Tampondaki rüzgar teması hemen fark ediliyor. Spor paketle birlikte gelen çifti ikizkenar yamuk şeklindeki egzoz çıkışları otomobilin arka bölümünün dinamizmini arttırmayı başarmış.
E Serisi Coupe’nin iç tasarımı ise otomobilin kaslı yapısı ile çok iyi kombine olmuş. Sportif bir iç tasarıma sahip olan E Coupe, direksiyon simidinden, koltuklarına hatta kapı içi kollarına varıncaya dek başarılı tasarlandığını söylemekte yarar var. Koldan vitesli olması sayesinde orta bölümde sizi rahatsız eden bir vites topuzu bulunmuyor. Bu da araç içerisini daha ferah bir hale getirmiş. Orta konsolda, Mercedes-Benz’in E Serisi otomobillerinde gördüğümüz ilk saat yine yerini almış. Araç içi bölümündeki sportif havaya, klasik bir dokunuş ve çok iyi bir detay olduğunu eklemek isterim.
Sport, Ekonomi ve Manuel sürüş seçeneklerine sahip otomobilin kaputunun altında 2 litrelik benzinli bir ünite yatıyor. E Serisi Coupe’nin dinamik ve atak görünümünün, ilk bakışta arka planda kalmış bir yıldızı. 210 beygir güç üreten bu motor aynı zamanda 350 Nm tork değerine de sahip.
Sonuç
Gösterişli ve tatminkar. Gücü ve prestiji gaz pedalında hissettiriyor.
TEKNİK ÖZELLİKLER
MODEL Mercedes-Benz E250 Coupe
Motor 4 silindirli 1991cc
Beygir Gücü 210HP
Tork 350 Nm
Sürüş Arkadan itişli
Şanzıman 7 G-TRONIC PLUS otomatik
Maksimum hız 250 km/s
0-100 km/s hızlanma 7.1 sn
Ortalama tüketim 6.1 lt/100 km
Co2 emisyonu 150 g/km
Bagaj Hacmi 390 lt
Yakıt deposu 66 lt
Fiyat 197.600 TL
Sonuç
+Yol tutuşu, dinamizm

Bir önceki makalemiz olan Mokka ECOTEC - Opel Mokka ECOTEC başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: