modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

TDI motorlar öncesinde şarj

0 208

Son 25 yıl içinde 7.5 milyon – Volkswagen Grubu başka üretici daha fazla dizel motor yolcu araçları satıyor. Deplasman yüzde göreceli başına en fazla 100 ile gücünü artırırken VW tarafından kullanılan 40.000 mühendisleri birçok o dönemde yüzde 98 oranında doğuştan “kirli” dizel motordan zararlı emisyonları düşürmüştür.

Ancak, sanayi araçların çevresel etkileri hakkında endişe ortasında giderek daha sıkılaşan düzenlemeler ile başa çıkmak için zorlanmaktadır. Ve özellikle dizel – – genel olarak içten yanmalı motor, Avrupa’da artan bir inceleme altındadır. Dizel yanma gelen kirletici azot dioksit sonuçları, tehlikeli parçacık, PM2.5 yaptığı gibi.

Burada bir teknik forumda, şirket dizel binek otomobili tanıttı 25 yıl sonra, Audi mühendisleri TDI dizel motor düzenlemelere ayak uydurmuştur nasıl gösterdi ve elektrikli turbo biyo yakıtlara şeyi takip etmeye devam edecektir nasıl sıraladı. Mühendisleri motora bir dizi değişiklik yaptık. Bu, farklı bir alaşımdan, dökme hafiftir. Yeni bir entegre termal yönetim sisteminin bir parçası olarak, pistonlar yağ soğutmalı ve blok ve baş ayrı soğutma devresine sahiptir. Turboşarj ve egzoz gazı arıtma sistemleri eksantrik milleri, yağ pompası değişken içi boş, yeni. Sürücü seçin sistem verimlilik modunda olduğunda araç yedi kilometrelik bir saat altındaki hızlarda sürücünün fren kısa sürede, bir tam durdurmak için gelmeden önce, yeni start-stop sistemi motoru kapatır. Bu kısa sürede gaz dokunulduğunda tekrar cevap verir.

Bir 2015 A7 Sportback 3.0 TDI Quattro Kopenhag kamu yollarda, V6 dizel tarafından üretilen tork 428 foot-pound körü bol sağladı. Birçok high-end spor ve performans araba gıpta bir dizi – 5,7 saniyede 100 km / saat kalanından hızlandırdı. Belki de daha etkileyici, bu büyük, lüks araba 5.3 litre / karayolu üzerinde 100 km elde edebilirsiniz.

Daha sonra, ben bir prototip TDI motoru ile Sturup Raceway’de yolda aynı otomobili sürdü. Turboşarjlı ve kompresörlü, 3.0-litre V6 326 beygir gücü ve tork bir kuyruklu 480 ayak-pound üretti. 3.0-litre V6 ile bir RS5 Coupe, bir turbo ile bu bir ve 48 volt ikincil bir güç kaynağı ile çalışan elektrikli bir kompresör – Ben de başka prototip TDI direksiyonda bazı izler zaman geçirdim. Bu 385 beygir gücü ve tork 553 foot-pound dışarı kuşaklı.

İlk TDI İlk bir sanayi oldu 1989 Audi 100 çıktı – 2.5-litre, elektronik kontrollü dizel motoru ile direkt enjeksiyon. Bugün, bir TDI motoru ile mevcut VW Grubu (Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche, Scania, Seat, Skoda ve Volkswagen) içinde 156 araç var. Onlar beygir gücü 90 ile 385 üreten üç, dört, altı ve sekiz silindirli kılığında 1.4-4.2 litre deplasman değişir.

Tamamen yeniden tasarlanmış, düşük emisyon 3.0 V6 TDI ve yeni 1.4-litrelik üç silindirli TDI – gelecekteki gelişimi ilk işaretleri önümüzdeki yıl tanıtılacak yeni gelenler bir çift olacaktır. Ayrıca “Ultra” etiketi giyen TDI modelleri bir dizi olacak. A3, A4, A5, A6 ve A7 modeli seri olarak 23 model, 15 3.2 4.9 litre 100 kilometre başına değişen yakıt tüketimi ile TDI motorlara sahip olacak.

Yukarıda belirtilen elektrik bi-turbo TDI Audi’nin elektrifikasyon ilk adım olacaktır. Yeni hibridizasyon bileşenleri plug-in hibrid teknolojisi ile TDI dahil takip. Bu yeni küçük turbo sürücü güç yavaşlama ve kabotaj sırasında yakalanan ve ayrı, küçük bir 48-volt lityum-iyon aküde depolanan edilecektir. Bu 48 voltluk sistem ayrıca bir dönüştürücü bazı diğer sistemler ve teşekkür 12 voltluk sisteme bağlamak güç olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Romeo'nun Makyajlı Sporcusu İçin Tarih Belli Oldu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: