modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Tecnomar for Lamborghini 63, süper otomobilleri su üstüne taşıyor!

Okyanusların Lamborghini Sian'ı!

0 138

Tecnomar for Lamborghini 63, İtalyan Boğası’nın gücünü okyanuslara taşıyor. En az Lamborghini Sian kadar özel olan bu model, Motor1.com İtalya’nın editörü Giuliano Daniele tarafından incelendi. Daha önce Sian’ı da inceleme şansı olan meslektaşımızın bahtı bir hayli açık diyebiliriz…

Tecnomar’ın geliştirdiği bu yat, Lamborghini’den destek alıyor. Tasarım anlamında Sian’ı odak noktası seçen Tecnomar for Lamborghini 63, performans anlamında da odak noktasını değiştirmemiş.

Lamborghini’nin kuruluş yıldönümü için bir araya gelen iki marka, adından da anlaşılabileceği üzere, sadece 63 adet yat üretecek. Bu rakam aynı zamanda modelin 20.42 metrelik (63 feet) boyuna da bir gönderme. 5.4 metrelik genişliğe sahip olan canavar tam 24 ton ağırlığında.

Sadece tasarım anlamında değil, malzeme kalitesi anlamında da bir Lamborghini modeline bindiğinizi hatırlatalım. Kabinin içerisinde genellikle İtalyan süper otomobil üreticisinin kullandığı malzemeleri ve tasarım dilini görebiliyorsunuz. Öyle ki Lambo, Ad Personam adı verilen özelleştirme programını bu yat için kullanıcıların ayağının altına sermiş durumda.

Gücünü iki adet MAN 24 litrelik çift turbolu dizel motordan alan bu canavar, toplamda 4.000 bg güç üretebiliyor. 24 ton ağırlığın büyük bir bölümünü ise, 3.600 litre kapasiteye sahip yakıt depoları oluşturuyor haliyle.

Yatın maksimum sürati 60 knot olarak belirlenmiş -ki bu da 111.1 km/sa hız yapıyor. 40 knot’luk standart sürüş hızına sahip olan modelin toplamda 210 deniz mili, yani 388.9 kilometre menzile sahip olduğunu belirtelim.

Yatın kenarlarında bulunan kanatçıklar, suyun akışını yönlendirmek için tasarlanmış. Öyle ki modelin gövdesi üzerinde görebileceğiniz her parça, hidrodinamik dayanıklılığı artırmak ve yüksek süratlerde su akışını hızlandırmak için oluşturulmuş.

Tabii ki bu modeli Sian ile benzerlikleri bununla da sınırlı değil. Her iki tasarım da 3 milyon euro fiyata satışta olacak. Yani hem karada hem de denizde giden bir Sian’ınız olsun istiyorsanız en az 6 milyon euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Peki birini alma şansınız olsa hangisini alırdınız?

Bir önceki makalemiz olan Chevrolet, Bolt'un geri çağırma sürecinde ne kadar zarar edecek? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.