modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Tesla Cybertruck şu ana kadar ne kadar sipariş aldı?

Cybertruck, segmentinde sipariş rekoru kırmış durumda.

0 148

Tesla’nın elektrikli pick-up modeli Cybertruck’ın üretimi için geri sayım başlamış durumda diyebiliriz. Çünkü Tesla, bu aracı bu yılın sonlarında yeni kurmakta olduğu Teksas fabrikasında  üretime almayı planlıyor. Araca olan ilgi ise sosyal medyadan da açıkça görebildiğimiz üzere çok fazla.

Elimize ulaşan bilgilere göre de Tesla, Cybertruck için sadece geçtiğimiz hafta 17.000 adet sipariş almış. Böylelikle Cybertruck’ın bugüne kadarki sipariş miktarı, 1.25 milyon adet gibi çok yüksek bir değere ulaşmış durumda. Bu siparişlerin 1 milyon miktara ulaşması ise bu yılın  Mayıs ayında gerçekleşmişti.

Bu siparişler teslim edildiği zaman da Tesla, 79 milyar dolarlık bir gelir elde etmiş olacak. Satış miktarları anlamında Cybertruck bu segmentte lider olur mu bilinmez fakat Rivian adlı rakip marka, bu segmentte Tesla’dan daha hızlı davranacak gibi görünüyor. Çünkü Rivian, R1T adlı elektrikli pick-up modelini önümüzdeki aylarda üretime alarak, piyasaya dünyadaki ilk seri üretim elektrikli pick-up’ı sunmak istiyor.

Ayrıca Cybertruck’ın şimdiye kadar 1.25 milyon adet sipariş almasına başka bir rakibinden örnek vermek gerekirse Ford F-150 Lightning’i de verebiliriz. O araç şu ana kadar 120.000 adet sipariş aldı. Tabii Cybertruck’ın daha önce tanıtıldığını da hesaba katarsak, aradaki fark bu kadar büyük bir uçurum olmayabilirdi.

 

Bir önceki makalemiz olan Chevrolet, Bolt'un geri çağırma sürecinde ne kadar zarar edecek? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.