modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Tofaş’ın “Kurumsal Yönetim” notu yükseldi

0 184

Tofaş, “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ne verdiği önem doğrultusunda gerçekleştirdiği iyileştirmelerle, 2013 kurumsal yönetim derecelendirme notunu 9,14’e yükseltti.

Tofaş, “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ne verdiği önem doğrultusunda gerçekleştirdiği iyileştirmelerle, 2013 kurumsal yönetim derecelendirme notunu 9,14’e yükseltti.

Tofaş açıklamasına göre, şirket “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ne verdiği önem doğrultusunda gerçekleştirdiği iyileştirmelerle, 2013 kurumsal yönetim derecelendirme notunu 9,14’e yükseltti. 10 üzerinden verilen “Kurumsal Yönetim” notlarında, geçen yılki 9,03 (90,25) seviyesinden 9,14’e (91,39) yükseltilen Tofaş, “En Yüksek Nota Sahip Otomotiv Şirketi” olma başarısını sürdürdü.

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından revize edilen derecelendirme raporu, BIST Hisse Senedi Endeksleri Temel Kuralları çerçevesinde Borsa’da açıklandı. Tofaş, “Pay Sahipleri”, “Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık”, “Menfaat Sahipleri” ve “Yönetim Kurulu” kategorilerinde değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Kamil Başaran, konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Endeksin kurulduğu 2007’den bu yana her yıl notumuzu yükseltmemiz, çizdiğimiz yolda başarıyla yürüdüğümüzü kanıtlıyor. Tofaş’ın istikrarla yükselen notu, tüm paydaşlarına karşı adil, şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu bir anlayışla yönetildiğini işaret ediyor. Önümüzdeki yıllarda da başarımızı devam ettirerek, ‘Kurumsal Yönetim’ derecelendirme notu en yüksek otomotiv şirketi olma başarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Bir önceki makalemiz olan Hidrojen yakıtlı Toyota geliyor başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: