modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Toyota temiz enerji kullanımını arttırıyor

0 149
toyota-temiz-enerji-kullanimini-arttiriyor-1408715678-2106Toyota’nın Kuzey Galler’de bulunan fabrikasında üretim için gerekli olan enerjinin yüzde 10’u, kurulan yaklaşık 13 bin güneş panelinden karşılanacak. Güneş panellerinin bir yılda üreteceği 3 milyon 475 bin kWh enerji, 22 bin 500 araç motorunun üretimi için gerekli olan enerji miktarına eşdeğer. Bunun yanısıra, tesis, yılda 1.800 ton CO2 emisyonu tasarruf etme potansiyeline de sahip olacak.
Toyota’nın Avensis ve Auris modelleri için benzinli ve hibrit motorları üreten Kuzey Galler’de bulunan Deeside Fabrikası’ndaki üretimin yüzde 10’unu karşılayacak olan güneş panellerinin kurulumunu British Gas üstlendi. 8 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayan güneş panellerinin kurulumu 3 ayda tamamlandı ve 1 milyar pounda maloldu.
Toyota’nın İngiltere’de bulunan Derbyshire fabrikasından sonra güneş enerjisinden yararlanan Kuzey Galler’deki Deeside Fabrikası da, üretimde çevreciliğe öncülük ediyor. Toyota, İngiltere’deki tesislerinde olduğu gibi, dünyadaki tüm üretim tesislerinde atıkları azaltarak, doğal kaynakların verimli kullanımını sağlayarak ve kirliliğinin önüne geçerek çevre konusundaki küresel liderlik konumunu koruyor.

Bir önceki makalemiz olan Fiat 500 ailesine 7 kişilik yeni versiyon başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: