modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Toyota U2 Concept

0 71

Amerikan şehirlerinde sessiz bir devrim gerçekleşiyor. İnsanlar doğa ve şehir yaşantısını birleştirme ve bunu kaliteli işçilik ile kaynaştırma arayışı içerisinde. Bu ister kentsel çiftçilik olsun ister kendin yapcılık olsun (DIY) veya evinizde başka bir uğraşınız olsun, Toyota bu arayış içerisinde olan korkusuz ve cesaret sahibi müşterileri için Urban Utility Concept veya U2 adını verdiği mükemmel bir çözüm bulduğunu düşünüyor. Bu yeni konsept 20 Eylül’de New York’ta bulunan World Maker Faire’de halkın karşısına çıkıyor.
Urban Utility Concept en iyi olarak eski panel Van’ın modernleşmiş hali olarak tanımlanabilir. Toyota’nın California Calty Design araştırma merkezinde çalışan tasarımcılar Maker Fair(kendin yap fuarı) da ki katılımcılara bu tarz bir araçtan neler bekledikleri hakkında bir araştırma yaptı. Tasarım merkezi başkanı Kevin Hunter yaptıkları bu araştırmadan çıkan sonucu; yeniden yapılanan ve popülaritesi gün geçtikçe artan kent yaşamına uygun kıvrak, eğlenceli ve manevra kabiliyeti yüksek bir araca farklı bir yaklaşım olarak belirtti.

Dışarıdan bakıldığında Urban Utility çok dikkat çekmemeye çalışıyor.Bunun anlamı ise daha fazla işlevli ama daha ufak bir ticari otomobili kullanıcıyla buluşturma olarak algılanabilir fakat araç şekil ve tasarım olarak hala bir van. Tasarımcılar gösterişli LED ön farlar ve yanlarda bulunan dama tasarımı ile oldukça cesaretli bir iş çıkarmaya çalışmışlar.Tavan uzun yükleri taşıyabilmek için geri açılabiliyor, arka cam açılıp bagaja girebiliyor ve aracın arkası tamamen katlanıp yükü kolayca bindirip boşaltmak için rampa görevi görebiliyor.
toyota u2
Aracın içi daha bir maceraperest tasarlanmış. Sürücü kabini organik şekillerle donatılmış. Direksiyon dalgalı tasarımlı, kadranlar oval ve bir de ipad bulunuyor. En garip yönü ise kol koyma yerinin bir bisikletin selesi gibi olması ve vites kolunun bisikletin üst tarafına benzemesiyle orta konsol aracın içinden çıkmaya çalışan bir bisikletin üst tarafı gibi görünüyor. Bütün koltuklar gerekmediğinde katlanabiliyor ve yükleme işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: