modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Toyota’da dizel bitiyor, Lexus’ta hibrit devri başlıyor!

3 250
Cenevre Otomobil Fuarı’nda Toyota ve Lexus’un yeni modelleri tanıtıldı. Geçen hafta bu modelleri Cenevre Sayfaları’nda tanıtmıştık. Her iki markada da öne çıkan başka faktörler daha var.

Toyota’da önümüzdeki süreçte bazı modellerde “dizel devri” biterken, Lexus’ta da Hibrit devri başlıyor. İşte Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurk’un konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bozkurt, yeni nesil Auris’in sadece benzinli ve elektrik motorlu versiyonları olacağının ve Toyota’nın kademeli olarak 2018’de binek otomobillerindeki dizel motor kullanımını azaltacağının müjdesini verdi.

Müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde sadece Hilux ve Land Cruiser gibi modellerde dizel motor sunulmaya devam edileceğini belirtti. Cenevre’de Lexus’un yeni modelleri hakkında açıklama yapan Bozkurt, “Lexus’un dünya prömiyerini gerçekleştirdiği UX modeli marka adına yeni ve büyük bir öneme sahip. Hibrit versiyonunun olması da UX’in daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Haziran’da Türkiye’de olacak RX L ise, 7 koltukla standart modelden daha uzun ve daha büyük bir yaşam alanına sahip. Cenevre’de tanıtılan otonom teknolojisine sahip LF-1 konsepti ise, fütüristik tarzıyla Lexus’un ne kadar vizyoner bir yaklaşıma sahip olduğunu gösteriyor” dedi.

kaynak: otomobilgazetesi

Bir önceki makalemiz olan Vitara ve Baleno ile Antalya Autoshow 2018’de! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

3 Yorumlar
  1. Ziya Nergiz diyor

    Lexus’un eski tadı yok artık

  2. Cengiz Erdem diyor

    Türkler Lexus marka araçları pek sevmiyorlar 🙂

  3. ali diyor

    bence bu devir çoktan başlamalıydı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: