modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Volkswagen Polo’nun Performansı Neden Düşük?

1 141

Volkswagen Polo 1.4’ün debriyajından ayağımı çekince aracın ön tarafından tak diye bir ses geliyor. Ancak, 85.000 km’de olan LPG’li aracımla yokuş çıkarken zorlanması yani çekişinin zayıf olması benim için sorun oluyor. Aynı yolu Fiat Uno 70 S, çıkarken hiç zorlanmazdı. Sizce Polo 1.4’teki performans düşüklüğünün nedeni nedir?

Özgür Torun

Sayın Özgür Torun,

Debriyaj pedalın ön bölgesinden gelen sesin kaynağını belirlemek için çeşitli kontroller yapmak gerekir, bu nedenle bir yorum yapmam zor. Bu nedenle siz, sorun için yetkili servisten destek olabilirsiniz. Araçta LPG sisteminin olması, motor performansının azalmasına neden olabilir. Bu nedenle önce LPG sistemini iptal ederek aracı sadece benzinle test edip performansı düşüklüğünün olup olmadığına bakın. Eğer motor benzinle çalışırken bir değişiklik yoksa serviste motorun arıza kodu alınıp problemin kaynağı araştırılmalıdır. Eğer sorun LPG’de ise, bu sefer LPG servisine danışmalısınız. Sonuçta LPG’nin çalışma yapısı da motorun verimini etkiler.

Bir önceki makalemiz olan Romeo'nun Makyajlı Sporcusu İçin Tarih Belli Oldu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo İstanbul

    […] Volkswagen Polo 1.4’ün debriyajından ayağımı çekince aracın ön tarafından tak diye bir ses geliyor. Ancak, 85.000 km’de olan LPG’li aracımla yokuş çıkarken zorlanması yani çekişinin zayıf olması benim için sorun oluyor. Aynı yolu Fiat Uno 70 S, çıkarken hiç zorlanmazdı. Sizce… Volkswagen Polo’nun Performansı Neden Düşük? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: