modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Volkswagen’in elektrikli geleceği, pil tedarikçilerine bağlı

0 230

Volkswagen CEO’su Matthias Mueller, elektrikli otomobil atılımında hayati öneme sahip pillerin geliştirme ve üretimi işini uzmanına bırakacaklarını dile getirdi.

Otomotivin geleceği, her yıl uluslararası fuarlarda tanıtılan ve çıtayı daha da yükselten elektrikli konseptlerle şekillenirken, bu tip araçların en hayati parçası olan pillerin üretimi konusu Volkswagen’in yıllık toplantısında da gündeme geldi.


Berlin’de yatırımcılar ve basınla buluşan üst düzey yönetimin en tepesindeki isim CEO Matthias Mueller, grup bünyesindeki 11 markayla 2025‘e kadar pazara 80 yeni elektriklendirilmiş (hibrit) ve 50 tamamen elektrikli model sunmaya hazırlanırken bu konuda işinin uzmanı (BOSCH, LG, Panasonic, VARTA vb.) pil üreticileri ile iş birliğinde olacaklarını dile getirdi.

YILDA 150 GIGAWATT-SAAT’LİK PİL GEREKECEK

VW’nin Kuzey Amerika pazarına yönelik üretimlerinin gerçekleştiği Chattanooga, markanın evi Almanya ve küresel pazarın en önemli adresi Çin’deki tesislerde üretilecek I.D. Vizzion, Crozz ve Buzz konseptlerinin üretim modelleri için yılda 150 gigawatt-saat kapasitelik pil ihtiyaçları olacağı ön bilgisini paylaşan Mueller, içten yanmalı motorları da kolay kolay bırakmayacaklarının sinyalini 2030’a kadar geliştirmelerin devam edeceğini belirterek veriyor.

Volkswagen, 2015’te patlak veren Dieselgate skandalının halen çözüme ulaşmamış kısımlarıyla uğraşırken, markanın zedelenen imajını kurtarmak için elektrikli atılımında elini çabuk tutmak zorunda. Alman otomotiv devi, dizel salınım skandalıyla ilgili süreçte kendini kanun denetleyici ve düzenleyicilerin insafına bırakmış durumda.

kaynak: hürriyet

Bir önceki makalemiz olan Sınırlı Sayıda Üretilen Vespa 946 RED İstanbul’da! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: