modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Volvo XC90, yeni bir cins

0 14

Bu devrim niteliğinde bir platform yeni Volvo XC90 tanıttı ve ardından Volvo’nun gelecekteki ürün yelpazesinde dışarı alınır. Bu gök ünlü İskandinav tanrısı tarafından kullanılan çekiç şekil sonra tasarım ekibi tarafından ‘Thor’un Hammer’ vaftiz onun T-şekilli çalışan ışıkları ile ayırt edilir yeni bir “yüz”, başrolde.

SPA çifte yarar. Birincisi, SPA onlar dünya ilk güvenlik özellikleri tanıtan, yeni ve çekici tasarım özellikleri gelince kendi alanını arttırmak ve aynı zamanda, sürülebilirliği artırabilir böylece Volvo mühendisleri ve tasarımcıları çok daha fazla özgürlük ve esneklik sağlar, son connected- araba teknolojileri ve fazla iç mekan yaratmak.

149309_1_5

Önemli ölçek ekonomileri üreten, aynı mimariye takılacak – karmaşıklığı farklı tüm – İkincisi, SPA Volvo otomobil, powertraıns, elektrik sistemleri ve teknolojileri geniş bir yelpazede vererek otomobillerini yapan şekilde değişecektir.

SPA ile, bu tür dingil mesafesi, çıkıntı, araç yüksekliği ve ön yüksekliği gibi alanlarda daha önceki tasarım sınırlamalar geçmişte bir şey vardır.

Thomas Ingenlath, Volvo Car Group’un kıdemli başkan yardımcısı tasarım diyor ki: “Bu bir güven duruş, dinamik oranlarda ve farklı tasarım imzaları ile otomobil tasarımı için daha fazla özgürlük yaratır.Bizim son üç konsept araba bu yeteneği göstermiştir. Yeni Volvo XC90 otomobilin tamamen farklı bir tip olsa bile, anında bağlantı tanıyacak. ”

Yeni Volvo XC90 Drive-E motor seçenekleri sunmaktadır. Iki-litrelik, dört silindirli dizel ve benzinli motorlar modüler bir aile sürümleri-verimli yakıt yüksek güç ve tork varyantları dizi kapsayacak turbo birkaç seviyesi vardır.

Top-of-the-range Volvo XC90 T8 ‘İkiz Motoru’ bir elektrik motoru ile iki litrelik, dört silindirli kompresörlü ve turboşarjlı benzinli motor birleştirir ve güç ve temiz çalışma benzersiz bir bileşimini sunuyor – 290kW ve 630Nm tork etrafında 60g / km (NEDC sürüş döngüsü) etrafında karbon dioksit emisyonları ile.

147971_1_5

SPA da iç veya yük alanı izinsiz olmadan her düzeyde elektrifikasyon entegre edebilmektedir. SPA da önemli ölçüde otomobilin zeka düzeyine yükselten yenilikçi bir elektrik mimarisini içermektedir. Bu kolay gibi mikroişlemci, sensör ve kamera teknolojisi gibi hızlı hareket alanları içinde yeni teknolojisini entegre hale getirmek için tasarlanmıştır.

Bu yeni kaza önleyici güvenlik çözümlerinin sunulmasını kolaylaştırır ve yeni multimedya ve bağlantı seçenekleri girmesini sağlar.

Endüstriyel faydaları da vardır. SPA Volvo tüm esnek bir üretim hattı üzerine inşa edilmiştir aynı ortak modüller ve arayüzler, ölçeklenebilir sistemler ve parçalar dayalı araçların bir model yelpazesini geliştirmek için olanak sağlar.

Bu bakılmaksızın karmaşıklık, yukarı aynı üretim hattında inşa edilebilir 60-kümeden bütün Volvo modelleri demektir.

SPA teknolojisi bir oyun-değiştirici:

> Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA), bu dingil mesafesi, askıdaki, araç yüksekliği ve ön yüksekliği gibi alanlarda önceki tasarım kısıtlamaları ile geçmişte bir şey vardır.

> SPA da iç mekan veya yük alanı izinsiz olmadan her düzeyde elektrifikasyon entegre edebilmektedir. Diğer otomobil üreticileri lüks ve geniş iç mekana sahip bir pil paketinin toplu birleştirmek için mücadele etti ama Volvo SPA ile bu üstesinden gelmiştir.

Bir önceki makalemiz olan Zırhlı X5 başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: