modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer casus kameralara yansıdı

Bu modelin gerçekten yenilenmeye ihtiyacı vardı.

0 149

BMW 2 Serisi’nin ailelere hitap eden modeli Active Tourer, firmanın ilk önden çekişli modeli olmuştu. Bu model şimdilerde de güncelleniyor. Aracın yeni ortaya çıkan casus fotoğrafları, yenilenen Active Tourer’ı Nürburgring pistinde test edilirken bizlere gösteriyor. Tabii ki kamuflajlı olarak…

Yeni 2 Serisi Active Tourer’ın tasarımı, bir öncekine göre daha akıcı hatlara sahip olarak görünüyor. Aracın aks mesafesi de biraz artmış görünüyor diyebiliriz. Bu da iç mekan ve bagaj hacmi konularında iyileştirmelerin olacağı anlamına geliyor.

Ayrıca aracın yan aynalarının A sütunlarından kapılara indirilmiş olması da dikkatimizi çekiyor. Ön ızgara kısmı da yine diğer BMW modelleriyle aynı doğrultuda büyümüş görünüyor. Araç kamuflajlı olsa da far ve stop lambası tasarımını görebiliyoruz.

Henüz araçla ilgili hiçbir söylenti veya ipucu bilgisi de bulunmuyor. Motor seçeneklerinden kısaca bahsedecek olursa araçta 3 ve 4 silindirli turbo benzinli motor seçeneklerinin yer alacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca araç yine aynı şekilde standart olarak önden çekişli, opsiyonel olarak da 4 tekerden çekişli gelecektir. İlerleyen zamanlarda 2 Serisi Active Tourer’ın plug-in hibrit (PHEV) versiyonunu kesin olarak görmeyi bekliyoruz. Hatta bu otomobil, tamamen elektrikli bir versiyona kavuşturulmak için ideal bir otomobil gibi görünüyor.

Son olarak, aracın önümüzdeki ay düzenlenecek Münih Otomobil Fuarı’nda tanıtılma ihtimalinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Automedia, CarPix

Bir önceki makalemiz olan Jeep Gladiator için dört kapılı gövdede yarım kapı seçeneği yolda başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.