modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Yeni Mercedes EQS SUV kamuflajlı haliyle casuslarımıza yakalandı

EQS sedan kadar lüks ve gösterişli olabilir mi?

0 136

Yeni casus fotoğraflarıyla birlikte, Mercedes’in EQS SUV’yi geliştirme yolunda iyi bir iş çıkarttığını görüyoruz. Mercedes’in otomobili ne zaman tanıtacağı belli değil, kaldı ki Alman devi elektrikli araçlar üzerinde çalışmaya başlayalı yıl oldu. Şimdiye kadar Mercedes, EQA, EQS ve EQB’yi açıklasa da onları bitirmekten hayli uzak. İyi haber ise EQE önümüzdeki ay gelecek, bu da her ne kadar 2022’ye kadar piyasaya sürülmesi planlanmamış olan EQS SUV ile alakalı fikirler verebilir.

Mercedes geçtiğimiz ay bu modelin Maybach versiyonunun da geleceğini belirtmişti, ayrıca konseptin Eylül ayında IAA Münih’te olması beklendiğini söyleyelim. EQS, markanın amiral gemisi sedanı olarak bilindiğinden, bu SUV’yi ultra lüks döşemesiyle piyasaya sürmek doğru tercih olacaktır.

Söylemeliyiz ki son casus fotoğrafları, daha önce gördüklerimizden ve bildiklerimizden fazlasını vermedi. Resimlerdeki test aracı, üretim farlarına sahip olsa da kamuflajın altındaki kaplamanın bir kısmını kaybetmiş gibi görünüyor. Aracın iç kısmı, en yeni MBUX yazılımıyla birlikte EQS sedan’da da gördüğümüz kısa çizgili Hyperscreen’i alacak. Aracın, şirketin geleceğin SUV’si olacağını iddia ettiği EQS sedan kadar lüks ve gösterişli olmasını ümit ediyoruz.

Önümüzdeki ay yüksek ihtimalle yeni EQS SUV’yi görebileceğimiz en erken zaman olacaktır, ancak bu muhtemelen konseptte de kalabilir. Konsept her ne kadar üretim versiyonundan beklenti konusunda bazı farklılıklar gösterse de, 2022’de gelecek olan ilk üretime muhtemelen sayılı bir zaman kaldı. Ön izlemeye baktığımızda EQS SUV daha büyük ve daha ağır görünüyor gibi ancak yine de performans değişimi, menzili ve çıkışı hakkında sedan ile benzer olabilecek ilk sinyallerini alabiliriz. Önümüzdeki haftaları bekleyip ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki makalemiz olan Sadece pistlere özel W16 motorlu canavar: Bugatti Bolide başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.