modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Yeni Opel Corsa Tanıtıldı

0 144

Daha önce yenilenen Adam ve Astra modellerinin ardından yenilenmesi sürpriz olmayan Corsa, küçük kardeşi Adam ve büyük kardeşi Astra’dan aldığı detaylar iki iki modelin arasındaki yerini alıyor.
Markayı B segmentinde temsil eden Corsa, hem görünüm olarak hem de kaputunun altında getirdiği yenilikler ile selefine göre daha iddialı olarak pazara çıkacak.
Alçaltılmış ön panjuru, ön tampon ve far tasarımları yeni jant seçenekleri, markanın diğer güncellenmiş modelleri ile paralel ilerliyor.
Boyutlarına baktığımızda pek bir değişiklik göremiyoruz, selefinden sadece 3 mm uzun olan yeni Corsa’nın bagaj hacmi 285 litre.
İç mekanında da aynı şekilde Opel’in yeni modellerinde kullandığı detayları görmek mümkün; üç kollu direksiyon simidi, büyük ekranlı gösterge paneli ve dokunmatik ekranı bu detaylardan bazıları.

Boyundan büyük teknolojilere sahip olan 2015 Corsa’da: şeritte kalma asistanı, otomatik park yardımcısı, lastik basınç sensörü, kör nokta uyarısı, geri dönüş kamerası, yokuş kalkış desteği gibi sürücüyü rahatlatan çok sayıda teknoloji bulunuyor.
Kaputun altında yeni olarak birer adet benzinli ve dizel motor seçeneği sunulmakta.
1 litre hacimli, üç silindirli benzinli motor ile maksimumda 170 Nm tork üretim değerine sahip olan motorun 90 ve 115 beygir gücündeki iki farklı güç değerine sahip alternatifi bulunmakta.
Dizel olarak ise 1.4 litre hacimli 100 beygir gücünde ve 200 Nm tork üretim değerine sahip motor alternatifi eklenmiş.
2015 Opel Corsa

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: