modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Yeni Vito eylülde Türkiye’de

1 151

Alman otomotiv üreticisi Mercedes-Benz, yenilediği hafif ticari modeli Vito’nun dünya tanıtımını Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirdi.

Araç, Türkiye’deki bayilerde 2015 başında sergilenecek. Vito’da sürüş sistemi ve güvenlik tamamen yenilenirken yeni motor ve şanzıman seçenekleri sunuluyor. Yeni Vito, düşürülen emisyon değerleri ve yakıt tüketimiyle 2,5 – 3,2 ton arası AYA (Azami yüklü ağırlık) kategorisinde daha performanslı bir araç haline geldi. Vito, panelvan, Mixto, Kombivan ve 8+1 seçenekleriyle üretilecek. 1.369 kg yük kapasiteli panelvan 3 farklı araç uzunluğa ve 3 farklı motor seçeneği ile piyasaya çıkacak. İş ve aile kullanımı için tasarlanan Mixto versiyonu, 1,40 m -1,87 m arasında değişen 3 farklı uzunlukta ve 3,1 m³ – 4,1 m³ arasında yük hacmi ile satışa sunulacak. Yolcu taşımacılığı yapanlara çözüm üretecek Tourer da 3 farklı model seçeneğiyle müşterisiyle buluşacak. Yeni Vito’da sınıfında ilk kez önden çekiş, arkadan çekiş ve 4×4 seçenekleri bulunacak. Ekonomikliğin ön planda olduğu kullanımda önden çekişli Vito, 1,6 litre hacimli 88 ve 114 beygir gücündeki iki farklı motor ile satılacak. Ağır şartlarda kullanım için ise 2,15 litrelik 136, 163 ve 190 beygir gücündeki motor tercih edilebilecek. Yakıt tüketimi önceki versiyona göre yüzde 20 düşürülen aracın bakım aralığı da genişletildi. 20 bin km’de bir veya yılda bir bakım yeterli olacak.

Bir önceki makalemiz olan Honda Civic 1.6 Executive başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo Gülbağ

    […] Araç, Türkiye’deki bayilerde 2015 başında sergilenecek. Vito’da sürüş sistemi ve güvenlik tamamen yenilenirken yeni motor ve… Yeni Vito eylülde Türkiye’de […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: