Kompakt sınıftaki hatchback otomobil Renault Megane’ın yeni hâli ortaya çıktı. Yeni Megane, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarıyla buluşacak. Fotoğrafları yayınlanan otomobilin tasarımında Clio ve Captur’dan izler taşıması dikkat çekti. Türkiye’de üretilen makyajlı Megane’ın arka kısmında ise yine Clio’dan ve Kadjar’dan esintiler hissediliyor.

Yeni yüzüyle satışa sunulduğu pazarlarda önemli bir sıçrama yapması beklenilen Megane’ın kabininde de daha kaliteli malzemelere yer verildiği açıklandı. Renault böylelikle, kendisine yapılan düşük kaliteli malzeme kullanımına ilişkin eleştirilerin önüne geçmeyi planlıyor.

Bütün modellerde olup olmayacağı henüz gizemini korurken; Megane’ın orta konsolunda yeni Espace’den alınan geniş portre tarzı dokunmatik ekran dikkat çekiyor.

Bazı iyileştirmelerle birlikte benzinli ve dCI dizel motorların görev alacağı Megane’a, ilerleyen zamanda Honda Civic Type R modeliyle rekabet edebilmesi için Renaultsport’un 300 beygirlik turboşarjlı benzinli motor seçeneği de eklenecek.